Kalıpçılık sektörüne 1945 yılında adım atan firmamız, yıllar içersinde geçmişin vermiş olduğu tecrübe, bilgi birikimi ile gelişen teknoloji standartlarıyla otomotiv sektörünün öncü firmaları arasında yerini almıştır. Ocak 2008 yılından itibaren faaliyetlerine ESSA KALIP APARAT MAK. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. unvanıyla devam eden firmamız, Ocak 2018 Tarihinde Kayapa Sanayi Bölgesinde bulunan 3000m² kapalı alana sahip olan fabrikaya taşınarak ESSA KALIP OTOMOTİV YAN.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ. Ünvanıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

Kuruluşundan itibaren müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için çaba sarf eden, imalat sektöründeki yeniliklere paralel olarak Otomotiv ve Havacılık Sanayisine Kalıp, Fikstür, Kontrol, Montaj, Kaynak Aparatı ve Özel Makine İmalatları ile sürekli kendini yenileyen ve büyüyen bir yapıya sahiptir.

Kalite politikamız, yürürlükteki yasa ve standartlara uygun, etkin ve sürekli gelişen müşteri odaklı yönetim felsefesiyle kaliteli ürünleri zamanında ve rekabetçi fiyatlarla sunarak müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Üst yönetimden en alt seviyeye kadar tüm çalışanlarımızın müşteri isteklerini temel alan Toplam Kalite Felsefesi’ni benimsemesi esastır. Bu doğrultuda, tüm personelimizin gerekli eğitimlerini sağlamak ve kalite duyarlılığını tüm çalışanlarımızla yaymak temel görevimizdir.